Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Teneryfa 19 -26.10 cena 3500 zł , Fuerteventura 30.10 - 6.11 cena 3380 zł , Djerba 2 - 9.11 cena 2500 zł , Cypr 8 - 15.11 cena 3600 zł , Turcja11 -18.11 cena 2000 zł , Egipt 11 - 18.11 cena 2500 zł , Madera 11- 18.11 cena 3160 zł oraz inne propozycje

15. Madera 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2023 r.:
1 DZIEŃ: WARSZAWA – FUNCHAL
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 10:30. Wylot do Funchal (via Lizbona). Przylot na Maderę. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.
2 DZIEŃ: FUNCHAL
Śniadanie. Zwiedzanie Funchal – stolicy Madery. Spacer po starówce, na której znajduje się budynek parlamentu, XV–wieczna katedra z elementami najbardziej portugalskiego ze stylów architektonicznych – ozdobnego gotyku manuelińskiego. Znajdzie się tam polonica – popiersie marszałka Józefa Piłsudskiego oraz pomnik papieża Jana Pawła II. Zwiedzanie Kościoła św. Jana Ewangelisty, św. Piotra i św. Jakuba. Targ Mercado dos Lavradores, gdzie można kupić świeże ryby atlantyckie, kolorowe kwiaty z których słynie Madera, przeróżne owoce egzotyczne, pamiątki, przekąski, wina. Wjazd kolejką linową na wzgórze Monte, z pięknym widokiem na Funchal i Atlantyk. Wizyta w Sanktuarium Nossa Senhora do Monte. Fakultatywnie unikalna atrakcja: zjazd w wiklinowych saniach, napędzanych siłą nóg ulicznych „gondolierów” trasą ok. 2km. Wizyta w magazynach, gdzie dojrzewa wino typu „madera” połączone z degustacją. Obiadokolacja. Nocleg
. 3 DZIEŃ: FUNCHAL – LEVADY
Śniadanie. Wędrówka szlakiem levad budowanych przez stulecia kanałów rozprowadzających wodę do pól i domów. Szlak doprowadzi do punktu, z którego roztacza się widok na las wawrzynowy – wyjątkowy skarb przyrody, występujący w stanie pierwotnym wyłącznie na Maderze. Obiadokolacja. Nocleg.
4 DZIEŃ: ZACHODNIA MADERA
Śniadanie. Przejazd trasą Estrada Monumental do Camara de Lobos – małego miasteczka z kolorowymi łodziami rybackimi zacumowanymi w porcie. Wjazd na najwyższy klif Europy Cabo Girao (580m n.p.m.). Znajdująca się tam platforma obserwacyjna z przeszkloną podłogąto niezwykle ekscytujący ale bezpieczny punkt widokowy oferujący niebywałe wrażenia. Przejazd przez przełęcz Encumeada i dalej przez równiny Paul da Serra. Przyjazd do miasteczka Porto Moniz, słynącego z naturalnych basenów utworzonych wśród skał wulkanicznych. Przejazd wzdłuż północnego wybrzeża oraz do Sao Vicente. Spacer po miasteczku. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 DZIEŃ: WSCHODNIA MADERA
Śniadanie. Wyjazd w pobliże Pico do Arieiro, trzeciego z najwyższych szczytów wyspy (1810 m n.p.m.). Krótka wędrówka z parkingu do punktu widokowego pod szczytem. Przejazd do Parku Przyrodniczego Ribeiro Frio. Santana z charakterystycznymi, trójkątnymi domkami. Postój w Porto da Cruz oraz na jednym z najpiękniejszych punktów widokowych na wyspie. Na zakończenie wizyta w Machico – miejscu, w którym w XV w. wylądował odkrywca Madery – Joao Goncalves Zarco, żołnierz w służbie księcia Henryka Żeglarza. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 - 7 DZIEŃ: FUNCHAL
Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
8 DZIEŃ: FUNCHAL – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (via Lizbona). Przylot na lotnisko Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

Cena zawiera:
- przelot samolotem (z przesiadką)
- opłaty lotniskowe
- bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
- transfery autokarem
- 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe)
- 6 śniadań i 7 obiadokolacji
- opiekę księdza
- opiekę pilota
- ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)
- podatek VAT

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 85 EUR/os. (płatne na miejscu)
- napojów do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
- napojów i posiłków na pokładzie samolotu
- dopłaty do pokoju jednoosobowego 950 PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura)
- wydatków osobistych

Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bez kosztowej rezygnacji z wyjazdu.