Polecamy : oferty last minute - wyloty z Katowic : Czarnogóra 18 -25.07 cena 2178 zł, Chorwacja 25.07 -1.08 cena 2145 zł , Turcja 26 - 31.07 cena 1999 zł, Bułgaria 26.07-3.07 cena 1819 zł , Thassos 29.07-5.08 cena 2199 zł, Hiszpania 31.07-7.08 cena 2560 zł i inne propozycje .

2. BRAZYLIA-ARGENTYNA 12 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2019 r.

Dzień 1: WARSZAWA - RIO DE JANEIRO

Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie . Wylot do Rio de Janeiro (via Paryż). Przylot do Rio i przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg

Dzień 2: RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Zwiedzanie Cidade Maravilhosa (Cudownego Miasta). Starówka, Largo da Carioca, Mosteiro de Santo Antônio - najstarsza budowla sakralna w Rio z 1608r Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVIIw., Praça Tiradentes, Praça XV de Novembro. Rezydencja rodziny królewskiej, stadion Maracanã. Przejazd przez plaże Ipanem Leblon. Czas wolny na plaży Copacabana. Kolacja i nocleg.

Dzień 3: RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem figurą Chrystusa Zbawiciela. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.). Indianie nazwali ja Pau-na Acuqua, co znaczy „Wysoka Spiczasta Góra z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami: Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUACU

Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do Foz do Iguaçu. Spotkanie z przewodnikiem i przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: FOZ DO IGUACU- SAN IGNACIO MINI – ARGENTYNA

Śniadanie. Przejazd do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632r. Miasteczko Wanda wybudowane przez Polaków. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg

Dzień 6: FOZ DO IGUACU- ARGENTYNA

Śniadanie. Całodzienna wycieczka do wodospadów od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Fakultatywnie: wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.)
Dzień 7: FOZ DO IGUACU– SAO PAULO

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Zwiedzanie miasta: Starówka z dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku: Teatro Municipal, klasztor São Bento oraz kościoły: Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzien 8: SAO PAULO - APARECIDA

Sniadanie. Przejazd do Aparecida - ośrodka katolickiego, będącego duchową stolicą Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 9: APARECIDA - PARATY

Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Matka Boża z Apericidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejazd na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień10: PARATY

Śniadanie. Wycieczka stateczkiem między wyspami. Czas wolny. Kolacja i nocleg.

Dzień 11: PARATY - RIO DE JANEIRO

Śniadanie. Czas wolny. Przejazd na lotnisko do Rio de Janeiro. Wylot do Polski (via Amsterdam).

Dzień 12: WARSZAWA

Przylot do Amsterdamu. Wylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.


PROGRAM RAMOWY. GODZINY LOTÓW I KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
przelot samolotem do Rio de Janeiro (z przesiadką)
2 przeloty wewnętrzne
noclegi w hotelach 3*/4* (pokoje 2-os z łazienkami)
śniadania i obiadokolacje
przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem
opiekę polskojęzycznego pilota/przewodnika podczas pobytu w Brazylii
opiekę księdza
rejs stateczkiem w Paraty
wstępy do zwiedzanych obiektów, w tym na Corcovado i Głowę Cukru
wstęp do Parku Wodospadów Iguacu w Brazylii i Argentynie
ubezpieczenie KL, NNW i chorób przewlekłych
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców - 50 USD/os. (płatne na miejscu)
dopłaty do pokoju jednoosobowego 2500 PLN
napoi do obiadokolacji
wycieczek fakultatywnych
wydatków osobistych i innych świadczeń
nieopisanych w programie
ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny)