Polecamy : oferty last minute - wyloty z Katowic - wypoczynek : Madera 22 - 29.10 cena 2379 zł , Djerba 24-31.10 cena 1599 zł, Fuerteventura 7 - 15.11 cena 2440 zł, Egipt 9 - 16.11 cena 1872 zł , Teneryfa 17-25.11 cena 2280 zł , Gambia 21 - 29.02 cena 2849 zł i inne propozycje .

22. Sri Lanka 11 dni - NOWOŚĆ !!

PROGRAM PIELGRZYMKI 2020 r. :
1 dzień: Warszawa
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 12.45. Odprawa bagażowo – Paszportowa. Wylot do Colombo o godz. 15:35 (lot bezpośredni PLL LOT).
2 dzień: Colombo – Chilaw – Anuradhapura
Przylot do Colombo o godz. 05.10. Przejazd do Chilaw: katedra Matki Bożej z Góry Karmel, świątynia Munneswaram. Przejazd do Anuradhapura – średniowieczna stolica przyciągająca turystów monumentalnymi stupami, ważne miejsce buddyzmy, gdzie do dziś rośnie szczep drzewa Bodhi pod którym Budda doznał oświecenia. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień: Anuradhapura – Madhu – Anaradhapura
Śniadanie. Przejazd do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Madhu do którego od XVI wieku przybywają pielgrzymi. W 2014 r. pielgrzymował to Ojciec Święty Franciszek. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień: Anuradhapura – Sigiriya – Dambulla
Śniadanie. Przejazd do Sigiriya, gdzie na szczycie 180 m skały znajdują się ruiny starożytnego pałacu. Miejsce to wpisane jest na światowa listę UNESCO. Przejazd do Dambulla – święte miejsce buddystów od 22 wieków. Świątynia w skale została wpisana na światową listę UNESCO. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień: Dambulla – Polonnaruwa – Minneriya – Dambulla
Śniadanie. Przejazd do Polonnaruwa połączony ze zwiedzaniem ruin dawnej stolicy Cejlonu wpisanych na listę UNESCO. Wizyta w Parku Narodowym Minneriya, gdzie żyje ponad 20 dzikich słoni. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień: Dambulla – Matale – Kandy
Śniadanie. Przejazd do Matale, gdzie znajdują się ogrody ziół i „przypraw”. Przyjazd do Kandy, gdzie znajduje się ważna dla wyznawców buddyzmy Świątynia Zęba. Wizyta w katedrze św. Antoniego. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień: Kandy – Peradeniya – Plantacja herbaty – Nuwara Eliya
Śniadanie. Przejazd do Peradeniya, gdzie znajduje się Królewski Ogród Botaniczny. Przejazd przez malownicze tereny plantacji herbacianej. Wizyta w jednej z plantacji. Przyjazd do Nuwara Eliya – miejscowość położona 1900 m.n.p.m wśród licznych wzgórz i plantacji herbary, założona przez Brytyjczyków. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień: Nuwara Eliya – Ella – Yala
Śniadanie. Przejazd do Ella – malowniczej miejscowości położonej na krańcu krainy herbaty, pośród dżungli, gór, dolin, wodospadów. Narodowy Park w Yala, gdzie doliczono się 215 gatunków ptaków i 40 gatunków ssaków. Przejazd do Hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
9 dzień: Yala – Galle
Śniadanie. Przejazd do Galle, gdzie znajduje się zabytkowy fort wysunięty w morze, który od 1986 r. jest wpisany na listę UNESCO. Przejazd do hotelu nad morzem. Obiadokolacja. Nocleg.
10 dzień: Wypoczynek
Śniadanie. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.
11 dzień: Colombo – Warszawa
Wczesny transfer na lotnisko. Wylot do Polski o godz. 7.35. Przylot do Warszawy o godz. 13.30.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA I GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

Cena zawiera:
przelot samolotem – lot bezpośredni (PLL LOT)
opłaty lotniskowe
transfery midibusem/autokarem
noclegi w hotelach 3*: wypoczynek 4*
śniadania i obiadokolacje wg programu
opiekę przewodnika
opiekę księdza
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
podatek VAT
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os.)

Cena nie zawiera:
wizy (na 6 tyg. Przed wylotem należy dostarczyć skan paszportu (strona ze zdjęciem). Paszport musi posiadać minimum 1 wolną stronę. Opłata za wizę - 150 PLN/os.
biletów wstępu i opłat związanych z realizacja programu - 200 USD/os.
wycieczek fakultatywnych
napojów do obiadokolacji
dodatkowych ubezpieczeń: kosztów rezygnacji 2,5% lub 7,5% włączając choroby przewlekłe i nowotworowe
dopłaty do pokoju jednoosobowego - 1700 PLN (po potwierdzeniu ze strony biura)
wydatków osobistych