Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Dominikana 7- 15.12 cena 5580 zł , Fuerteventura 11- 18.12 cena 2800 zł , Emiraty Arabskie 11 - 18.01 cena 3800 zł , Madera 13 - 20.01 cena 3760 zł, Djerba 8 -15.02 cena 2000 zł, b> Teneryfa 29.02 - 7.03 cena 3300 zł oraz inne propozycje

4. Egipt -Rejs po Nilu - SYLWESTER - 10 dni -wyjazd w formie wycieczki bez opieki duszpasterskiej

Przywitaj Nowy Rok w Egipcie!
Dzień 1: WARSZAWA – KAIR
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie. Wylot do Kairu. Przylot do Kairu. Odprawa paszportowa. Transfer do hotelu. Nocleg.
Dzień 2: KAIR – GIZA
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wyjazd na całodzienne zwiedzanie: GIZA (Piramidy, Sfinks) i KAIR: wizyta w Muzeum Papirusu. W przerwie zwiedzania obiad. Następnie: Muzeum Egipskie, Stary Kair m.in. Kościół Sergiusza, Kościół zawieszony, Synagoga Ben Ezra. Przejazd na stację kolejową. Nocleg w pociągu.
Dzień 3: ASUAN
Śniadanie w pociągu. Zwiedzanie ASUANU m.in. Wielka Tama Asuańska, Niedokończony Obelisk. Obiad na statku. Zaokrętowanie. Kolacja.
Dzień 4: czas wolny / wycieczki fakultatywne
Śniadanie. Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Abu Simbel (ok. 90 USD autbusem), Ogrodu Botanicznego Kitchenera (ok. 40 USD), Świątyni Izydy na Wyspie File (ok. 40 USD), Wioski nubijskiej (ok. 40USD). W ciągu dnia obiad. Wieczorem kolacja na statku.
Dzień 5 : KOM OMBO – EDFU
Śniadanie. Rejs do KOM OMBO - zwiedzanie zespołu świątynnego poświęconego: Sobkowi – bogowi płodności i Haroerisowi - „Dobremu Lekarzowi” o głowie sokoła. Rejs do EDFU – zwiedzanie kompleksu świątynnego poświęconego bogu Horusowi. W ciągu dnia obiad. Wieczorem kolacja na statku.
Dzień 6: TEBY – KARNAK
Śniadanie. Rejs do Luksoru. Zwiedzanie starożytnych TEB - „miasta o stu bramach”. Następnie zwiedzanie grobowców w Dolinie Królów Świątyni królowej Hatszepsut i Kolosy Memnona. Wizyta w wytwórni alabastru, zwiedzenie kompleksu świątynnego w Karnaku.
W tym dniu jest możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych: Lotu Balonem nad Luxorem (90USD), przejażdżki dorożkami po Luxorze uwieńczonej egipską herbatą w lokalnej kawiarence (25USD). Jest też w tym dniu możliwość dokupienia obiadu w cenie 10 USD.
Przejazd do Hurghady. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 7: pobyt w HURGHADZIE
Pobyt w Hurghadzie all incl. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych w Hurghadzie np. Safari (50USD), Wyspa Koralowa (80USD).
Dzień 8: Śniadanie. Przejazd do Kairu. Kolacja i nocleg.
Dzień 9: ALEKSANDRIA
Śniadanie. Wyjazd na wycieczkę do ALEKSANDRII – Cytadela Kait Bay (z zewnątrz), Park El Montaza. Widok na bibliotekę, Pomnik nieznanego żołnierza. Obiad. Powrót do Kairu. Nocleg.
Dzień 10: KAIR – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Przewodnik lokalny informuje na bieżąco o kolejności zwiedzania.
Rejs po Nilu: statek może płynąć od Assuanu do Luxoru lub od Luxoru do Assuanu.
Standardowy formularz informacyjny
Cena zawiera:
- przelot samolotem
- opłaty lotniskowe
- bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
- transfery autokarem
- 9 noclegów: 2 noclegi w Kairze w hotelu 4*, 1 nocleg w pociągu, 3 noclegi na statku 5*, 3 noclegi w Hurghadzie w hotelu 4* wg standaryzacji lokalnej (w pokojach/kabinach 2-osobowych, brak możliwości dostawki/trójki)
- wyżywienie: w Kairze śniadania i obiadokolacje (HB), na statku 3 posiłki tj. śniadanie, obiad i kolacja (FB), w Hurghadzie all inclusive, w pociągu śniadanie kontynentalne
- opiekę pilota/polskojęzycznego przewodnika lokalnego
- ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)
- podatek VAT

. Cena nie zawiera:
- biletów wstępu, zwyczajowych napiwków i opłat związanych z realizacją programu – 300 USD/os. oraz wizy egipskiej – 25 USD/os. (płatne na miejscu)
- wycieczek fakultatywnych na rejsie i podczas pobytu
- napojów do obiadokolacji
- dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
- napoi podczas posiłków w Kairze i na statku podczas obiadów i kolacji
- napoi i posiłków na pokładzie samolotu
- dopłaty do pokoju jednoosobowego (1990 PLN) wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura
- wydatków osobistych
Na czas pielgrzymki należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
Wycieczki fakultatywne są realizowane przy min 7 osobach a opłaty za nie są uiszczane gotówką w USD. Ich realizacja zależy od warunków pogodowych i zezwoleń władz państwowych (w przypadku anulacji wycieczki fakultatywnej w wymienionych sytuacjach turysta otrzymuje zwrot).
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu