Polecamy : oferty last minute - wyloty z Katowic - wypoczynek : Madera 21- 28.01 cena 1899 zł ,Egipt 23 - 31.01 cena 1680 zł , Fuerteventura 23- 31.01 cena 2340 zł, Gambia 24.01-1.02 cena 3250 zł ,Andora 1 - 8.02 cena 2380 zł, Teneryfa 6 -14.02 cena 2489 zł i inne propozycje .

Oman - zwiedzanie i wypoczynek 10 dni

Program wyjazdu 2020 r.

1 Dzień: WARSZAWA – MUSKAT
Spotkanie na lotnisku Warszawa Okęcie. Odprawa bagażowo – paszportowa. Przelot do Muskatu z międzylądowaniem. Odprawa paszportowa. Przejazd do hotelu. Nocleg.
2 Dzień: MUSKAT
Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Wielki Meczet* zbudowany z piaskowca i marmuru, gdzie główną salę modlitw zdobi: unikalny żyrandol Swarovskiego i ogromny, ręcznie robiony dywan perski. Następnie wypłynięcie z portu Muskatu na wyprawę poszukiwania dzikich delfinów. Wieczorem przejazd na Muttrah Souk, tradycyjny, orientalny targ, gdzie panuje wyjątkowa, żywiołowa atmosfera, w powietrzu unosi się zapach kadziła i przypraw. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.
*podczas wizyty w Wielkim Meczecie obowiązuje odpowiedni strój tzn. koszula / bluzka z długim rękawem, zakryty dekolt, długie spodnie / spódnice przykrywające kostki, kobiety obowiązkowo chusta na włosy.
3 Dzień: MUSKAT - SUR
Śniadanie. Przejazd samochodami 4x4. Rozpoczyna się prawdziwa przygoda - przed nami najpiękniejsze trasy, zabytki i krajobrazy Omanu. Drogą wiodącą wzdłuż pięknego wybrzeża dojedziemy do Sur słynącej między innymi z produkcji drewnianych łodzi. Do dziś funkcjonuje to kilka warsztatów, gdzie olbrzymie łodzie (dhow) wykonuje się ręcznie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Ras Al Hadd na oglądanie wielkich zółwi, które przypływają tu z odległych plaży – nawet z Australii.
4 Dzień: SUR - WADI BANI KHALID - WAHIBA SANDS
Śniadanie. Dalszy przejazd do jednej z najpiękniejszych omańskich Wadi: Wadi Bani Khalid. Czas na relaks, kąpiel w naturalnych basenach, piknik lunch. Po południu „pływanie” jeepami po piaskach pustyni. Dojazd do obozu. Zakwaterowanie w tradycyjnych beduińskich namiotach. Obiadokolacja i show folklorystyczny pod gwiazdami.
5 Dzień: WAHIBA SANDS - JABREEN CASTLE - BAHLA - NIZWA - JABAL AKHDAR
Śniadanie. Przejazd w kierunku dawnej stolicy Omanu. Wizyta w wyjątkowym zamku Jabreen. Fotostop z widokiem na Bahla Fort. Przyjazd do Nizwa; zwiedzanie fortu z imponującą wieżą strażniczą oraz Souk’u, znanego z ręcznie wykonywanej srebrnej biżuterii, noży ‚kandżar’ z zakrzywioną pochwą (symbol Omanu). Przeprawa jeepami w góry Jabal Akhdar. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 Dzień: JABAL AKHDAR
Śniadanie. Wypoczynek w hotelu w górach. Dla chętnych atrakcje fakultatywne. Obiadokolacja. Nocleg.
7 Dzień: JABAL AKHDAR – MUSKAT
Śniadanie. Wyruszamy w drogę powrotną do Muscatu. Zakwaterowanie w hotelu nad Zatoką Omańską - Morze Arabskie. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
8 dzień: MUSKAT - wypoczynek
Śniadanie. Wypoczynek na plaży, relaks przy basenie oraz możliwość skorzystania z atrakcji fakultatywnych:
- wyprawa na połów ryb,
- snorkeling oraz wyprawy nurkowe,
- sporty wodne: kajaki, stand-up paddle boards, waterski, banana rides, rejsy katamaranem i mniejszymi żaglówkami. Obiadokolacja. Nocleg.
9 Dzień: MUSKAT – wypoczynek
Śniadanie. Wypoczynek. Obiadokolacja. Transfer na lotnisko w Muskacie. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Warszawy z międzylądowaniem.
10 Dzień: WARSZAWA
Przylot do Warszawy.

Program ramowy. Kolejność zwiedzania i godziny lotów mogą ulec zmianie.
Uwaga: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu oraz minimum 1 stronę pustą.
Cena zawiera:
przelot samolotem (możliwa przesiadka)
opłaty lotniskowe
opłatę za bagaż rejestrowany (1szt./os.)
noclegi w hotelach 3/4*
śniadania i obiadokolacje
1 x piknik lunch
przejazdy jeepami 4x4
opiekę przewodnika miejscowego
opiekę pilota
bilety wstępu
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego
podatek VAT

Cena nie zawiera:
wizy (20 USD/os.)
napiwków i opłat związanych z realizacja programu (50 USD/os.)
wycieczek fakultatywnych
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
dopłaty do pokoju jednoosobowego (1900 PLN)
wydatków osobistych