Polecamy : oferty last minute - wyloty z Katowic - wypoczynek : Madera 22 - 29.10 cena 2379 zł , Djerba 24-31.10 cena 1599 zł, Fuerteventura 7 - 15.11 cena 2440 zł, Egipt 9 - 16.11 cena 1872 zł , Teneryfa 17-25.11 cena 2280 zł , Gambia 21 - 29.02 cena 2849 zł i inne propozycje .

16. LIBAN 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2019 r. :

Dzień 1 : WARSZAWA – BEJRUT
Spotkanie w Warszawie na lotnisku Okęcie . Wylot do Bejrutu.
Dzień 2 : BEJRUT
Przylot do stolicy Libanu. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie Bejrutu: Muzeum Narodowe, spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Obiad. Nocleg.
Dzień 3 : ŚWIĘCI LIBAŃSCY
Śniadanie. Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela, św. Rafki, św. Hardini. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.
Dzień 4 : SYDON – TYR – MAGHDOUSHE
Śniadanie. Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Postój w Maghdoushe – miejsce, gdzie NMP czekała na swego Syna, kiedy On nauczał w tej okolicy. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg
Dzień 5 : BEKAA – BAALBEK – ANJAR
Śniadanie. Przejazd do doliny Bekaa. Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata. Przejazd do Anjar – pozostałości ruin Umajadów. Powrót do hotelu . Obiad. Nocleg.
Dzień 6 : HARISSA – BKERKE – BYBLOS – JEITA GROTTO
Śniadanie. Groty Jeita. Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke. Przejazd do Biblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, perska forteca, zamek krzyżowców. Obiad. Nocleg.
Dzień 7 : BECHARRE – QUADISH
Śniadanie. Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną Quadisha, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII–XIII-wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu w Bejrucie. Obiad. Nocleg.
Dzień 8 : BEJRUT – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.

PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE.

CENA ZAWIERA:
przelot samolotem (możliwa przesiadka),
opłaty lotniskowe, transfery autokarem/mikrobusem,
noclegi w hotelu 3*,
śniadania i obiady, opiekę pilota,
opiekę księdza,
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe,
podatek VAT.

CENA NIE ZAWIERA:
biletów wstępu,
lokalnych przewodników i innych opłat związanych z realizacją programu – ok. 100USD/os (płatne na miejscu),
zwyczajowych napiwków,
napojów do obiadów, dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,5% lub 7,5% ceny),
dopłaty do pokoju jednoosobowego -1150,00 PLN,
wydatków osobistych.

UWAGA: Przy zapisie należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. W paszporcie nie może być wizy, pieczątki wjazdu i wyjazdu czy innych znaków świadczących o pobycie w Izraelu, mających związek z tym państwem. Dotyczy to również posiadanych urządzeń, ubioru (np. ze znakami alfabetu hebrajskiego na metkach, w nazwach itd.).