Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Chorwacja 16 - 23.07 cena 2930 zł , Korfu 17 - 24.07 cena 2930 zł , Albania 19 - 26.07 cena 3180 zł , Kalabria 21 - 28.07 cena 3220 zł , Majorka 21 - 28.07 cena 4370 zł oraz inne propozycje

24. Maroko -11 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2024 r.

1 dzień: WARSZAWA - CASABLANKA
Zbiórka w Warszawie w hali wylotów lotniska Okęcie. Wylot do Maroka (lot z przesiadką). Przylot do Casablanki. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.
2 dzień: RABAT – MEKNES - FEZ
Śniadanie. Katedra Sacre Coeur w Casablance. Przejazd do Rabatu połączony ze zwiedzaniem miasta: pałac królewski (z zewnątrz), twierdza Oudaias Kazbah położona na górującym nad miastem wzgórzu, mauzoleum Mohameda V), zbudowane w latach 70-tych XX wieku w tradycyjnym marokańskim stylu oraz wieża Hassana, wznosząca się nad rzeką Bou Regreg. Następnie przejazd do jednego z cesarskich miast Maroka – Meknes. Postój przy Bab Mansour – wspaniałej bramie, otwierającej drogę do cesarskiego miasta. Późnym popołudniem przejazd do kolejnego cesarskiego miasta – Fez. Obiadokolacja i nocleg.
3 dzień: FEZ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie najważniejszego ośrodka religijnego Maroka – Stary Fez z labiryntem wąskich i krętych uliczek, medresa El Attarine (lub Bou Inania) – szkoła teologiczna. Postój przy mauzoleum Moulay Idriss (z zewnątrz), a następnie pod meczetem El Karawijn. Spacer przez Mellah – dzielnicę żydowską w Fes El Jedid. Po południu przejazd przez Nowy Fez. Obiadokolacja i nocleg.
4 dzień: MIDELT – ER RASZIDA – ERFOUD
Śniadanie. Przejazd przez miasteczko Midelt położone na granicy między Średnim, a Wysokim Atlasem. Następnie przejazd wspaniałą trasą widokową przez przełomy rzeki Ziz (Gorges du Ziz) – to jedna z największych przyrodniczych atrakcji kraju. Przejazd przez Er Raszida – miasto zbudowane przez Francuzów wokół garnizonu wojskowego. Przyjazd do położonego na południu Maroka, na skraju Sahary miasta Erfoud. Obiadokolacja i nocleg.
5 dzien: TINERHIR – TODRA – DAADES – OUARZAZATE
Śniadanie. Wyjazd do oazy Tinerhir – żyznej doliny pełnej gajów palmowych i berberyjskich wiosek, na której końcu znajduje się piękny wąwóz rzeki Todra. Przejazd drogą „tysiąca kazb”. Kazba oznacza twierdzę, warowny zamek. Wieczorem przyjazd do Ouarzazate. Obiadokolacja i nocleg.
* tego dnia dla chętnych możliwy jest fakultatywny wyjazd przed świtem na Saharę, na obserwację wschodu słońca na ergu Chebbi (dodatkowo płatne ok.35 EUR). Jest to ruchoma wydma piaszczysta (w zależności od warunków pogodowych wyjazd na erg może się odbyć poprzedniego dnia na zachód słońca).
6 dzień: OUARZAZATE – TIZIN TICHKA - MARRAKESZ
Śniadanie. Wizyta w najlepiej zachowanej kazbie Maroka - Ait Benhadou. Przejazd na południe przez kanion Tizin Tichka położony na wysokości 2260 m n.p.m. Przyjazd do Marrakeszu, jednego z najpiękniejszych miast Maroko zwanego „czerwonym miastem” ze względu na dominujący czerwony kolor zabudowań. Po przyjeździe do miasta postój na centralnym placu, a zarazem największym bazarze - Djemaa el Fna. Obiadokolacja i nocleg.
7 dzień: MARRAKESZ
Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania Marrakeszu: meczet Kutubia z XII w., zbudowany w tradycyjnym stylu arabskim z interesującą wieżą ozdobioną czterema kulami z miedzi, ogrody Menara, groby Saadian - nekropolia, składająca się z dwóch mauzoleów, dziedzińca, pałac Bahia zbudowany w XIX w., ciągle zamieszkany przez rodzinę królewską. Obiadokolacja i nocleg.
8 dzień: AGADIR
Śniadanie. Przejazd do położonej nad Oceanem Atlantyckim miejscowości Agadir. Wypoczynek w słynnym marokańskim kurorcie, położonym w najpiękniejszym fragmencie atlantyckiego wybrzeża Maroka. Obiadokolacja i nocleg.
9 dzień: AGADIR
Śniadanie. Wypoczynek nad oceanem. Obiadokolacja i nocleg.
10 dzień: ESSAOUIRA – CASABLANCA
Śniadanie. Wyjazd z Agadiru. Krótki postój w Essaouira – malowniczym miasteczku zbudowanym na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego, w przeszłości znanym jako Mogador. Postój w porcie rybackim, spacer uliczkami miasta, które swój współczesny wygląd zawdzięcza przebudowie przeprowadzonej w XVIII w wg projektu francuskiego architekta Theodora Cornut. Przejazd do Casablanki. Obiadokolacja i nocleg.
11 dzień: CASABLANKA – WARSZAWA
Transfer na lotnisko. Wylot do Polski (lot z przesiadką). Lądowanie w Warszawie na lotnisku Okęcie.
PROGRAM RAMOWY.
KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

28.05.2024 - 07.06.2024 cena 7950 zł sprzedaż zakończona
10.09.2024 -20.09.2024 cena 7950 zł


Standardowy formularz informacyjny

Cena zawiera:
przelot samolotem (z przesiadką)
opłaty lotniskowe
bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
transfery autokarem
10 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe)
śniadania i obiadokolacje
opiekę pilota
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (10 PLN/os)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (10 PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu i opłat związanych z realizacją programu - 150EUR/os. (płatne na miejscu)
zwyczajowych napiwków
napojów do obiadokolacji
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
napojów i posiłków na pokładzie samolotu
dopłaty do pokoju jednoosobowego 1550PLN (wyłącznie po wcześniejszym potwierdzeniu ze strony biura )
wydatków osobistych
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.