Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Chorwacja 16 - 23.07 cena 2930 zł , Korfu 17 - 24.07 cena 2930 zł , Albania 19 - 26.07 cena 3180 zł , Kalabria 21 - 28.07 cena 3220 zł , Majorka 21 - 28.07 cena 4370 zł oraz inne propozycje

18. Indie 11 dni

Program pielgrzymki 2024 r.

1 DZIEŃ: WARSZAWA
Zbiórka na Lotnisku Warszawa - Okęcie w terminalu odlotów. Wylot do Delhi.
2 DZIEŃ: DELHI
Przylot do Delhi. Przejazd do hotelu. Krótki odpoczynek. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Indii: Nowe Delhi - zespół budynków rządowych (parlament i sekretariaty - z zewnątrz), Brama Indii – pomnik poświęcony pamięci 70 tys. Hindusów poległych w I wojnie światowej. Nocleg w Delhi.
3 DZIEŃ: DELHI
Po śniadaniu zwiedzanie Katedry Najświętszego Serca. Przejazd do Starego Delhi: najstarszy i najbardziej zatłoczony rynek Delhi – Chandni Chowk, a następnie XVII –wieczny Czerwony Fort (z zewnątrz), meczet Jama Masjid (Meczet Piątkowy) - największy w Indiach, Raj Gath – miejsce pamięci Mahatmy Gandhiego, Qutab Minar – najwyższa minaret Indii (72,5 m)., grobowiec Humajuna (pierwowzór Taj Mahal). Nocleg w Delhi.
4 DZIEŃ: DELHI – AMBER FORT - JAIPUR
Po śniadaniu wyjazd do Jaipuru. Po drodze zwiedzanie fortu Amber – dawnej siedziby maharadżów, gdzie znajdują się m.in. kunsztownie zdobione apartamenty Jai Singla i Man Singla, w tym słynna komnata lustrzana. Wjazd do fortu na słoniach lub samochodami. Nocleg w Jaipur.
5 DZIEŃ: JAIPUR
Po śniadaniu zwiedzanie Jaipuru nazywanego „różowym miastem”: Pałac Wiatrów (Hawa Mahal) z piękną fasadą (z zewnątrz), pałac maharadży Jaipuru (muzeum), obserwatorium astronomiczne Jantar Mantar, wizyta w szlifierni kamieni półszlachetnych. Wieczorem pokaz tańców charakterystycznych dla tego rejonu Indii. Nocleg w Jaipurze.
6 DZIEŃ: JAIPUR - FATEHPUR SIKRI - AGRA
Po śniadaniu wyjazd do Agry. Po drodze wizyta w Fatehpur Sikri, mieście będącym przez krótki okres stolicą państwa Mogołów, zbudowanym w XVI wieku przez władcę Akbara. Zwiedzanie meczetu Jama Masjid, grobowca szejka Salima, pałacu Panch Mahal oraz innych pałaców świadczących o potędze imperium Mogołów. Kolacja i nocleg w Agrze.
7 DZIEŃ: AGRA
Śniadanie. Po wykwaterowaniu z hotelu zwiedzanie słynnego mauzoleum Taj Mahal, wiecznego pomnika miłości, postawionego w 1630 roku przez Shah Johan ku czci jego zmarłej, ukochanej małżonki, królowej Mumtaz Maral. Ta perła architektury z białego marmuru, o wspaniałych proporcjach, była budowana przez 20 tysięcy rzemieślników przywiezionych z Persji, Turcji, Francji i Włoch. Następnie zwiedzanie słynnego Czerwonego Fortu w Agrze, składającego się z wielu pałaców. Powrót do Delhi na dworzec kolejowy i przejazd nocnym pociągiem do Varanasi. Kolacja w pudełkach na pokładzie pociągu.
8 DZIEŃ: VARANASI
Przyjazd pociągu do Varanasi - duchowego serca hinduistycznych Indii, jednego z najstarszych miast świata (założone w XII w p.n.e.), celu pielgrzymek z różnych zakątków kraju i świata (planowany przyjazd o godz. 10:30). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Lunch. Po południu spacer nad rzekę Ganges Wieczorem udział w pudży – rytualnym nabożeństwie, odbywającym się na ghatach - schodach prowadzących do rzeki. Nocleg w Varanasi.
9 DZIEŃ: VARANASI - KALKUTA
O wschodzie słońca rejs łodziami po rzece Ganges, obserwacja rytualnych kąpieli i obrzędów. Jest to jedno z najbardziej fascynujących doświadczeń z podróży po Indiach. Wizyta w świątyniach Złotej Durgi i Tulsi Manas. Powrót do hotelu na śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Wycieczka do Sarnath oddalonego o 10 km od Varanasi – mityczne miejsce, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze kazanie i „obrócił koło prawa”. Wydarzenie to zapoczątkowało rozwój buddyzmu. Zwiedzanie muzeum archeologicznego z bogatym zbiorem rzeżb i malowideł ukazujących Buddę, stupa Dharmarajatika oraz kolumna Ashoki z czterema heraldycznymi lwami - strażnikami, które dzisiaj są godłem Indii. Wizyta w manufakturze tkanin z jedwabiu, tzw. brokatów z Varanasi. Przejazd na lotnisko i przelot do Kalkuty Przylot do Kalkuty. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu.
10 DZIEŃ: KALKUTA
Wizyta w ośrodku misyjnym Matki Teresy oraz Domu Misjonarzy Miłosierdzia m.in. w kościele, w którym znajduje się krypta Matki Teresy (kościół św. Jana, szkoła św. Marii, szkoła Motijhil). Panoramiczny objazd miasta. Po kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Delhi. Nocleg w Delhi
11 DZIEŃ: WARSZAWA
Wcześnie rano transfer na lotnisk i wylot do Polski. Przylot do Warszawy na lotnisko Okęcie.
PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.
Standardowy formularz informacyjny

02.10.2024 -12.10.2024 cena 11500 zł

Cena zawiera:
przelot na trasie Warszawa – Delhi - Warszawa
przelot wewnętrzny Varanasi – Kalkuta – Delhi
przejazdy wewnętrzne autokarem z klimatyzacją
przejazd pociągiem nocnym na trasie Delhi – Varanasi
zakwaterowanie w hotelach turystycznych 3*/4* wg miejscowej kategoryzacji (pokoje 2-os., brak możliwości dostawki lub pokoju 3-os.) oraz 1 nocleg w pociągu sypialnym (kabiny 3 poziomowe)
śniadania i kolacje
usługi lokalnych przewodników
opieka pilota
wiza do Indii
ubezpieczenie KL, NNW i choroby przewlekłe
składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)
składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13 PLN/os.)
podatek VAT

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 120 USD (płatne na miejscu)
zwyczajowych napiwków – ok. 60 USD (płatne na miejscu)
napojów do posiłków
dodatkowych posiłków nieobjętych programem
dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji (2,7% lub 4,05% ceny) lub kosztów rezygnacji i wcześniejszego powrotu do RP (4,3% lub 6,45%)
uczestnictwa w wycieczkach i zajęciach fakultatywnych
wydatków osobistych
dopłaty do pokoju jednoosobowego 2250 PLN (po wcześniejszym potwierdzeniu jego dostępności przez biuro)

Do wjazdu do Indii niezbędne jest posiadanie wizy indyjskiej. Biuro pośredniczy w uzyskaniu wizy (jej koszt jest już wliczony w cenę wyjazdu).
Przy dopłacie do całości za wyjazd należy złożyć dokumentację wizową – 1 wypełniony formularz, zdjęcie paszportowe w formie cyfrowej oraz skan paszportu (strona ze zdjęciem).
Paszport powinien być ważny co najmniej pół roku od zakończenia wycieczki i mieć min. 2 strony wolne.
Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.