Polecamy - wyloty z Katowic - wypoczynek Last Minute : Teneryfa 19 -26.10 cena 3500 zł , Fuerteventura 30.10 - 6.11 cena 3380 zł , Djerba 2 - 9.11 cena 2500 zł , Cypr 8 - 15.11 cena 3600 zł , Turcja11 -18.11 cena 2000 zł , Egipt 11 - 18.11 cena 2500 zł , Madera 11- 18.11 cena 3160 zł oraz inne propozycje

11. Jordania- ZIEMIA ŚWIĘTA 2023 r./2024 r. 8 dni

PROGRAM PIELGRZYMKI 2023 r. :
  1 dzień: WARSZAWA – TEL AWIW - BETLEJEM
Zbiórka w Warszawie na lotnisku Okęcie . Wylot do Tel Awiwu. Przylot na miejsce i przejazd do Betlejem – zwiedzanie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, kościoła św. Katarzyny, Groty Św. Hieronima, Groty Mleczna, Pola Pasterzy. Obiadokolacja w hotelu w Betlejem. Nocleg.
  2 dzień: JEROZOLIMA – AIN KAREM
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Góra Oliwna: miejsce Wniebowstąpienia, kościół Pater Noster, kościół Dominus Flevit, Ogród Getsemani i Bazylika Agonii. Przejazd przez zachodnią część miasta do Ain Karem – kościół Nawiedzenia i św. Jana Chrzciciela. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
  3 dzień: G. TABOR – KANA – NAZARET
Śniadanie. Przejazd na G. Tabor – Górę Przemienienia. Wizyta w Nazarecie: Bazylika Zwiastowania, Grota Zwiastowania oraz kościół św. Józefa. Kana Galilejska – dla małżeństw odnowienie przysięgi małżeńskiej. Przejazd do hotelu w Galilei. Obiadokolacja. Nocleg.
  4 dzień: J. GALILEJSKIE – KAFARNAUM – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – JARDENIT
Śniadanie. Rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim. Następnie wizyta w Kafarnaum i przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościół Prymatu Św. Piotra. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych nad Jordanem. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Ammanie. Obiadokolacja. Nocleg.
  5 DZIEŃ: AMMAN – GÓRA NEBO – MADABA – JERASH
Śniadanie. City Tour po Ammanie: pozostałości starożytnej Filadelfii, rzymski amfiteatr, cytadela z fragmentami rzymskich, bizantyjskich i arabskich budowli, świątynia Herkulesa i fortyfikacje odnowione przez Umajjadów. Wyjazd do Jerash, zwanego „Pompejami Wschodu”: owalne forum, dwa teatry, hipodrom, łuk triumfalny oraz ruiny kilkunastu kościołów z czasów Bizancjum, z pięknymi mozaikami podłogowymi. Przejazd do Madaby – słynącej z niezwykłej mozaiki z czasów bizantyjskich, w tym pochodzącej z VI w. n.e. mapy Palestyny i Dolnego Egiptu w kościele św. Jerzego. Wizyta na Górze Nebo. Przejazd do hotelu w okolice Petry. Obiadokolacja. Nocleg.
  6 DZIEŃ: PETRA – BETLEJEM
Śniadanie. Zwiedzanie Petry – „różowego miasta Nabatejczyków”: Skarbiec, amfiteatr, Grobowce Królewskie. Przejazd na granicę z Izraelem. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przejazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.
  7 DZIEŃ: JEROZOLIMA
Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta w Jerozolimie: wizyta w Kościele św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa), Bazylika Grobu Bożego, przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia i Wieczernika. Ścianę Płaczu. Obiadokolacja. Nocleg.
  8 dzień: TEL AWIW – WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Lądowanie na lotnisku Okęcie.
  PROGRAM RAMOWY. KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA i GODZINY LOTÓW MOGĄ ULEC ZMIANIE.

  Planowany rozkład lotów:
  09 - 16.05.2023
LO 153 G 09MAY WAWTLV 0600 1045
LO 156 G 16MAY TLVWAW 1155 1500
    Standardowy formularz informacyjny
  Cena zawiera:
- przelot samolotem
- bagaż/os.: 1szt. bagaż podręczny do 8kg + 1 szt. bagaż rejestrowany do 23kg
- opłaty lotniskowe
- transfery autokarem
- 7 noclegów w hotelach 3* wg lokalnej kategoryzacji (pokoje 2- i 3-osobowe)
- 7 śniadań i 6 obiadokolacji
- opiekę przewodnika
- opiekę księdza
- ubezpieczenie: KL, NNW i choroby przewlekłe
- składkę do Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (13 PLN/os)
- składkę do Turystycznego Funduszu Pomocowego (13PLN/os.)
- podatek VAT

Cena nie zawiera:
- biletów wstępu i innych opłat związanych z realizacją programu – 155USD/os. (płatne u kontrahenta na miejscu)
- posiłków i napojów na pokładzie samolotu
- napojów do obiadokolacji
- zwyczajowych napiwków
- dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji
- opłaty do pokoju jednoosobowego 1600PLN (pokoje jednoosobowe do potwierdzenia przez biuro)
- wydatków osobistych

  UWAGA:
Na czas wyjazdu należy posiadać paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki. Paszport nie może zawierać pieczątek m.in. syryjskich, libijskich i libańskich!
  Uwaga!
Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą one ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji